V Brně vznikne místo chátrající vojenské jídelny za deset milionů park

Vložil
ČTK
10.05.2021 17:15
Brno

Brno – V Brně v Žižkově ulici dnes začaly úpravy brownfieldu, kde je zchátralá bývalá vojenská jídelna, Na jejím místě do konce července vznikne skoro za deset milionů park pro veřejnost. Novinářům to dnes řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Polovinu nákladů pokryje dotace, zbytek rovným dílem uhradí město Brno a městská část Brno-střed.


Území má přes 4000 m². Práce provede společnost Dirs Brno. Město chtělo na brownfield Kadetka získat dotaci už dlouho, ale podle starosty Brna-středu Vojtěcha Mencla (ODS) na to nebyly vhodné dotační programy. "Objevil se až před pár měsíci. My se díky tomu zbavíme nevzhledné budovy," uvedl Mencl.

Podle Vaňkové je objekt nevyužitý skoro 30 let. "Snaha o obnovu místa trvá spoustu let. Už jsem ani nevěřila, že se nám to podaří," řekla primátorka. Práce začnou likvidací náletových dřevin a ošetřením těch, které zůstanou. Následovat bude demolice a odvoz suti. Navážou terénní úpravy.

Samotné práce na parku zahrnují výsadbu téměř čtyř desítek nových stromů, a to javorů babyka a mléč, ptačích třešní a habrů. Dále bude v místě 139 vzrostlých více než dvoumetrových habroých keřů, ale také stovky narcisů. Chybět nebude mobiliář, stojany na kola nebo venkovní posilovací prvky a grily.
0 komentářů
přidat komentář

Související články