V Benešově chystají přestavbu autobusového nádraží za 100 milionů

Vložil
ČTK
30.03.2014 11:35
Benešov

Oliver Kálnássy

autor: REDFOR / Ing. arch. Oliver Kálnássy

Benešov - V Benešově připravují rozsáhlou přestavbu autobusového nádraží za 100 milionů korun. Současné prostory už podle radnice nevyhovují potřebám cestujících. K projektu je hotová studie a nyní se pracuje na dokumentaci k územnímu řízení, tedy k rozhodnutí o umístění stavby, řekl ČTK starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro město).
    Město chce na akci získat peníze z Evropské unie, z takzvaných integrovaných teritoriálních investic (ITI) v rámci metropolitní oblasti Praha.
    "Odhad je okolo 100 milionů. Ale to je přibližný odhad na základě studie, který se samozřejmě bude v dalších stupních upřesňovat," uvedl starosta.
    Kvůli zvýšení bezpečnosti se počítá mimo jiné s protažením podchodu z vlakového na autobusové nádraží. Jeden samostatný východ z podchodu by měl vést i k budoucímu parkovacímu domu, který má stát na pozemku vedle vlakového nádraží. Měl by sloužit jako záchytné parkoviště pro motoristy, kteří ve městě přesedají na vlaky nebo autobusy.
    Autobusová nádraží modernizují i další středočeská města. Nové podoby se dočkalo například nádraží v Příbrami. Rekonstrukci plánují také v Kolíně, kde je autobusové nádraží podle radnice architektonicky rozbourané a netvoří funkční celek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články