Šumperk dal na protesty lidí a nový hypermarket nebude

Vložil
ČTK
17.09.2006 10:15
Šumperk

Šumperk - Nový hypermarket Interspar se v Šumperku zatím stavět nebude. Zastupitelé města vyslyšeli protesty lidí ze čtvrti Temenice, kteří by měli obchod jen několik desítek metrů od svých domů. Zamítli proto změnu územního plánu a investora do města nepustili. Zastánci obchodu jsou zklamáni. Interspar měl v místě nahradit starou zchátralou kotelnu, píše dnes středomoravská příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

    "My jsme opakovaně navrhovali, aby se v této lokalitě hypermarket nestavěl, protože výstavba by znehodnotila bydlení v okolí. Je dobře, že se město postavilo na naši stranu proti prospěchu nadnárodní společnosti," řekl mluvčí občanského sdružení Senová, které proti stavbě protestovalo Petr Horák.
    Starosta Zdeněk Brož (Nezávislí) tvrdil, že nikdo dlouho neznal skutečnou velikost plánovaného areálu. "Takový areál evidentně znehodnocuje cenu rodinných domků i bytů společnosti Fortex stavěných nedaleko," uvedl Brož. Zástupce firmy Agile stavějící pro řetězec Interspar hypermarkety Miloslav Uhlíř sliboval postavení protihlukových zábran, zelených bariér a přírodního parku. Nevyloučil ani finanční kompenzace lidem žijícím v okolí. U zastupitelů ale neuspěl.
    Územní plán s hypermarketem v lokalitě nepočítá. Tato zóna je obytná a smíšená. Vedle bytových domů je možné zde postavit jen zařízení školská, kulturní nebo malé obchody a malé objekty pro drobné podnikání.
    Ne všichni lidé v Šumperku proti Intersparu protestovali. Mnozí vítali, že obchod odstraní chátrající kotelnu využívanou místním podnikatelem řadu let jako parkoviště a sklad. Ten ale zkrachoval a kotelna šla do dražby. Firma Agile už ale do ní zřejmě nepůjde.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Kulturní zařízení
Hanka
01.11.06 09:29
Hypermarkety - mor českých měst
Pietro
01.11.06 06:49
zobrazit všechny komentáře