Spine for Brno - pozvánka na křest objektu

Zdroj
Fakulta architektury VUT v Brně
Vložil
Tisková zpráva
03.01.2017 15:50
Martin Kaftan

Na svátek Tří Králů v pátek 6. ledna 2017 v 18:00 hodin bude na nádvoří radnice MČ Brno-Střed slavnostně pokřtěn objekt “Spine for Brno“.

Dřevěná struktura vznikla v rámci ateliéru Meeting joint (Místo spojení) na Ústavu experimentální architektury FA VUT v Brně pod vedením MSc. B.Arch. Martina Kaftana, Ph.D.

Studenti: Kateřina Bušová, Jarmila Fučíková, Petra Kovaříková, Anna Severová, Kristýna Uhrová, Filip Vítek, Lukáš Vrzgula.

Název ateliéru je dvojsmyslný. První smysl názvu ”místo spojení” vymezuje zaměření ateliéru na experimentování s dřevěnou konstrukcí a vytvoření stavebnicového systému za použití dřevěných spojů.
Tým se zaměří na vytvoření geometricky exibilních konstrukčních systémů z dřevěných prvků (latí), který bude optimalizován pro digitální výrobu. V ateliéru proto bude probíhat neustálá konverzace mezi materiálem a digitální reprezentací formy.
Lokalita je jižní nádvoří Nové Radnice Brno, které se po nedávné rekonstrukci a opětovné otevření druhé brány stalo průchozím.
Úkolem je navrhnout víceúčelový architektonický objekt, který je nejen městským mobiliářem za účelem odpočinku, ale rovněž vytváří prostředí pro interaktivitu mezi občany města. Pódium, lavička, altán, stánek, atd., jsou náměty, s kterými budeme pracovat a kombinovat.

Martin Kaftan (B. Arch., MSc., Ph.D) vystudoval New Jersey Institute of Technology v USA a Bartlett School of Architecture v Anglii. Jako architekt pracoval v New Yorku a Londýně, zejména pro kancelář Foster+Partners jako specialista na parametrické modelování a optimalizace komplexních konstrukcí. Podílel se na návrzích a realizací staveb od pavilónu po mrakodrap na všech kontinentech. Na akademické půdě působil na Bartlett School of Architecture, FA ČVUT a v současné době působí na TU Graz a FA VUT.

Projekt vznikl ve spolupráci s městskou částí Brno-sřed.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články