Na radnici Brna-střed odhalili studentské umělecké dílo

Vložil
ČTK
08.01.2017 11:55
Martin Kaftan

foto: Igor Šefr
Brno - Studenti brněnské fakulty architektury dnes odhalili na nádvoří radnice Brna-střed umělecké dílo ze smrkových latí nazvané Spine for Brno. Může sloužit jako lavička či přístřešek a někteří už jí přezdívají páteř či dračí ocas. S návrhem přišli studenti během experimentálního ateliéru, v němž měli navrhnout víceúčelový architektonický objekt, který neslouží pouze jako městský mobiliář, ale zároveň dotváří prostředí.


Konstrukce je tři metry vysoká a čtyři a půl metru dlouhá. "Vzhledem k omezenému množství peněz jsme od počátku pracovali se smrkovými latěmi. Spojené jsou pomocí dřevěných spojů a dále zpevněné pomocí bukových čepů a lepidla," vysvětlil architekt Martin Kaftan, pod jehož vedením studenti návrh zkonstruovali.

Radní Michal Doležel (Žít Brno) prohlásil, že mu dílo vzdáleně připomíná kostru draka, což je charakteristický brněnský symbol. "Po Staré radnici získá svého draka i Brno-střed a věřím, že se stane novou dominantou radnice," řekl Doležel.

Studenti se inspirovali na mezinárodním workshopu Mood for Wood v Poznani. "Viděli jsme tam spolupráci měst s akademickým prostředím a výsledky z jiných měst nás motivují," řekla koordinátorka projektu Nicol Galeová.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články