Skanska chce do roku 2023 dostavět čtvrť u metra Kolbenova

Vložil
ČTK
22.05.2019 13:50
Praha

Vysočany


Praha - Developerská společnost Skanska plánuje do roku 2023 dokončit novou čtvrť na brownfieldu u stanice metra Kolbenova v pražských Vysočanech, který v roce 2017 koupila od firmy Codeco UK. První část projektu se 133 byty by měla být hotová letos v září, dalších 190 bytů chce firma začít stavět v létě. Následovat by mělo 11 dalších domů se stovkami bytů. Vyplývá to z dokumentace, kterou firma předložila při posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA).


Bývalé průmyslové budovy, které se na brownfieldu nachází, chce firma zbourat. Výjimkou je objekt bývalé kotelny, ve kterém by po přestavbě měla být restaurace a případně galerie. Součástí čtvrti nazvané po průmyslníkovi Emilu Kolbenovi budou kromě bytových domů prostory pro obchody. Parkovací místa budou umístěna převážně v podzemních garážích. Firma se stavbou prvních domů začala v roce 2017, kdy pozemky koupila i se stavebním povolením na část projektu.

Projekt nové čtvrti ve Vysočanech pro 40.000 obyvatel představily developerské společnosti Codeco, Finep, Imos Development a CPI Group už v roce 2009. Podle tehdejších plánů měla být v místě zachována část původní průmyslové zástavby, například funkcionalistická vila architekta Františka Alberta Libry nebo některé výrobní haly. Firma Codeco však nakonec projekt prodala. "Důvodem prodeje je rozsah území osmi hektarů, který vyžaduje velmi silného developera pro výstavbu veškeré potřebné podmiňující infrastruktury," uvedl tehdy ředitel společnosti Petr Fanta.

Skanska patří k největším stavebním a developerským společnostem v Česku a na Slovensku a je součástí světového koncernu Skanska se sídlem ve Švédsku. Zabývá se hlavně silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi. Její dceřiné společnosti se zaměřují i na stavbu bytů a komerčních nemovitostí převážně v Praze.
0 komentářů
přidat komentář

Související články