Ročenka Česká architektura 2005-2006 byla pokřtěna

Vložil
Jan Kratochvíl
11.04.2007 22:20
    Jak tomu bývá v Praze zvykem, konaly se v dnešním pozdním odpoledni hned dvě zajímavé akce - ve Strašnicích křest nové ročenky české architektury a v Městské knihovně přednáška slovinského ateliéru Sadar Vuga.
    Tradicí křtů ročenek je výběr místa slavnosti. Vždy se koná v některém z publikovaných domů. Letos akt hostila nová vzorkovna-projekční centrum továrny Sipral od Stanislava Fialy a Daniely Palubědovové. Aktu přihlížela řada architektů a zástupců médií.
    Křest zahájila ředitelka obecně prospěšné společnosti Prostor Dagmar Vernerová, která předala slovo kmotře letošní ročenky - slovenské historičce a teoretičce architektury Henrietě Moravčíkové. Po osobním vyznání a slovenském obdivu k vydávání českých ročenek se slova ujal ředitel společnosti Sipral a předseda správní rady o.p.s. Prostor - Leopold Bareš. Zastoupil architekta Fialu, který osobní představení vzorkovny odmítl, a sám představil novou část továrny Sipral. Editor ročenky - architekt Alexandr Skalický - křest uzavřel a poukázal na těžkou práci doprovázející vznik knihy. Příští ročenku sestaví Jan Šépka.
    Ročenku Česká architektura 2005-2006 si můžete zakoupit v našem e-shopu a již brzy přineseme její recenzi.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
rocenka
dagmar vernerová
12.04.07 11:58
zobrazit všechny komentáře

Související články