Rajnišova rozhledna Doubravka je opravena

Praha – Oprava rozhledny Doubravka v Praze 14, kterou loni v listopadu poničil požár, vyšla městskou část předběžně na téměř 800.000 korun. Na přesné vyúčtování oprav ale radnice ještě čeká. ČTK to dnes sdělil starosta Radek Vondra (TOP 09). Oheň poničil rozhlednu loni 20. listopadu v ranních hodinách. Příčina požáru zatím není známá. Autorem rozhledny je architekt Martin Rajniš.


"Vyúčtování bychom měli mít do pátku tohoto týdne. Částka 800.000 korun je odhad s rezervou, spíše to bude k 700.000 korun," řekl Vondra.

Při požáru byla poškozena jedna ze tří patek konstrukce, která je vytvořena z akátového dřeva. Původně radnice předpokládala opravy v řádu několika měsíců, nakonec se ale ukázalo, že požár nepoškodil konstrukci tak, aby musela být celá vyměněna. Zničena byla rovněž dřevěná kůlna na nářadí. Ta obnovena nebude.

Rozhledna Doubravka v přírodním parku Čihadla v Praze 14 byla zpřístupněna v půlce června 2018. Experimentální 23,5 metru vysokou vyhlídkovou věž z akátového dřeva navrhl architekt Martin Rajniš. Rozhledna vznikla z iniciativy radnice Prahy 14, která je jejím vlastníkem. Kromě akátového dřeva rozhlednu tvoří modřínové dřevo a ocelové prvky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články