Rada Ústí nad Labem schválila vybudování lávky přes řeku Labe

Vložil
ČTK
17.10.2019 07:55
Ústí nad Labem


Ústí nad Labem - Střekovské nábřeží a prostor Zanádraží v Ústí nad Labem by měla v budoucnu spojit lávka přes Labe pro cyklisty a chodce. Záměr stavby lávky dnes schválila rada města. Na projektovou dokumentaci vyčlenila z rozpočtu 4,8 milionu korun. Stavba by měla začít do tří let. Na lávku bude vyhlášena architektonicko-technická soutěž, řekl dnes novinářům primátor Petr Nedvědický (ANO). Město tak chce dostat do centra cykloturisty.


Město předpokládá, že soutěž potrvá zhruba rok. "Nejde o standardní dokumentaci, protože na lávku by měla být architektonická soutěž," řekl primátor. Soutěž má složitější pravidla, je nutné požádat Českou komoru architektů o garanta a soutěžní skupinu sestavenou z odborníků.

"Chceme architektonicko-technickou soutěž. Čili součástí předloženého řešení by neměl být jen krásný obrázek, jak by to mělo vypadat, ale i výpočty a možnosti lávky včetně konstrukčních řešení," dodal Nedvědický.

Přinese-li soutěž výsledek, dopracuje se podle primátora po roce od jejího vyhlášení dokumentace. To bude trvat zhruba další rok. "Třetí rok odteď by se mělo začít stavět," uvedl Nedvědický. Náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS) doplnil, že město bude hledat na výstavbu vhodné dotační tituly.

Ústí nad Labem často navštěvují cykloturisté z Německa, většinou ale nejezdí do centra, kam se lze na kole těžko dostat. Využívají právě cyklostezku na Střekovském nábřeží. "Potřebujeme cyklisty dostat i do centra a začít se zabývat rozvojem cykloturistiky," řekla náměstkyně primátora Věra Nechybová (UFO).
0 komentářů
přidat komentář