Přerov své logo mít nebude, radní ho nevybrali

Vložil
ČTK
11.05.2016 15:00
Přerov

Přerov - Přerovská radnice svůj jednotný vizuální styl, který město hledalo ve veřejné soutěži od podzimu loňského roku, mít nakonec nebude. Radní se na nejzdařilejších návrzích, které jim doporučila odborná komise, neshodli. Do soutěže, kterou město kvůli chybě muselo vyhlašovat dvakrát, přihlásili grafici téměř 200 návrhů. Město do hlasování zapojilo i své obyvatele. Přerov tak bude i nadále reprezentovat jen znak s věžemi a zubří hlavou, který je odkazem na historii Přerova. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová.


Komise městu doporučila z vybraných návrhů pět nejlepších, žádné logo však podle mluvčí neoslovilo většinu radních natolik, aby mu udělili první místo. "Určili jsme pouze druhé místo s odměnou 40.000 korun, třetí návrh bude ohodnocen částkou 30.000 korun a autorům dalších tří návrhů vyplatíme skicovné ve výši 15.000 korun, protože návrhy rozpracovali do požadované podrobnosti," uvedl radní Jan Horký (Společně pro Přerov). Původně se počítalo s tím, že s vítězem bude sepsána smlouva na vytvoření kompletního grafického manuálu, který přijde asi na 200.000 korun.

Radnice již dříve odhadla náklady na změnu vizuálního stylu na půl milionu korun. Logo chtělo město původně používat na svých propagačních materiálech, dokumentech, vizitkách a webových prezentacích. Radnice si od jednotného vizuálního stylu slibovala snazší marketingovou prezentaci. Se všemi došlými návrhy, které měly město reprezentovat, se budou moci obyvatelé města seznámit během prázdnin ve Výstavní síni Pasáž.

Podobným způsobem dopadlo před dvěma lety hledání nového vizuálního stylu v Prostějově, rovněž skončilo neúspěchem. Lidé do veřejné soutěže poslali 204 návrhů, do závěrečného kola jich postoupilo pět, avšak ani jeden se radním nezamlouval, a město proto soutěž zrušilo. Poté oslovilo grafičku Věru Marešovou, která už vytvořila logo a vizuální styl pro Brno. Licenční smlouvu s ní však nakonec město neuzavřelo.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Škoda
Jonáš
12.05.16 07:59
Logotyp
Rivass
12.05.16 07:07
Upřímně
v.
13.05.16 04:17
zobrazit všechny komentáře

Související články