Praha si nechá vypracovat energetické audity svých budov

Vložil
ČTK
21.08.2019 10:10
Praha

Praha - Pražský magistrát si nechá vypracovat energetické audity svých budov. Dodavatel rovněž zpracuje průkazy energetické náročnosti budov. Město nyní hledá společnost, která audity provede. Vyplývá to z dokumentu zveřejněném ve věstníku veřejných zakázek.


Energetické audity městu pomohou k efektivnějšímu využití finančních prostředků na obnovu a údržbu budov. "Jde například o snížení energetické náročnosti budov zateplením, výměnou zdrojů tepla a podobně, což bývá předmětem právě energetického auditu, který doporučí nejvhodnější řešení hospodaření energií v rámci konkrétního objektu," uvedl mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník.

Náklady na audit a pasy by měla být asi 10,65 milionu korun bez DPH. Přesná částka ale bude záviset na výsledku výběrového řízení. Své nabídky mohou zájemci městu zasílat do 26. září.

Povinnost mít aktualizované energetické audity a průkaz městu ukládá zákon. Od roku 2009 je energetický průkaz povinný pro všechny nově stavěné budovy a pro rekonstrukce větších budov. Povinnost byla následně rozšířena na všechny rodinné, bytové i administrativní domy při větších renovacích, prodejích či pronájmech. Od začátku roku 2016 musí být průkazy předány i při pronájmech bytů a kanceláří.
0 komentářů
přidat komentář

Související články