Praha 10 ustoupila od kontroverzní výstavby nové radnice

Vložil
ČTK
22.06.2015 21:40
Praha

Praha - Praha 10 definitivně ustoupila od výstavby nové budovy radnice, do které chtělo minulé vedení městské části investovat 775 milionů korun. Do podzimu městská část připraví nové varianty, rozhodli dnes zastupitelé. Kontroverzní výstavba vzbudila v minulosti ve Vršovicích bouřlivé reakce. Lidé demonstrovali a sepisovali petice. Kvůli projektu se vloni konalo i referendum. Nakonec se jej ale nezúčastnilo dost lidí, aby bylo pro zastupitele závazné.

    "Současné vedení radnice tímto usnesením udělalo pořádek na svém pracovním stole a vrací celou záležitost do bodu nula," řekl na dotaz ČTK bývalý starosta, nyní radní Bohumil Zoufalík. Jako radní pro územní rozvoj prý na podzimní zasedání připraví možnosti, kudy by se mohla městská část dál ubírat, tedy zda cestou výstavby nového sídla, nebo třeba opravy toho stávajícího.
    Praha 10 chtěla novou budovu postavit kvůli špatnému stavu budovy, v níž sídlí. Vítěz výběrového řízení měl zajistit pozemek, samotnou stavbu, studii nového sídla i technický dozor a projektovou dokumentaci. Žhavým kandidátem byla parcela na Hagiboru. Občanská sdružení a opozice ale projekt odsoudili jako předražený.
0 komentářů
přidat komentář

Související články