Park Marie Restituty v Brně čeká rekonstrukce za desítky milionů

Vložil
ČTK
14.02.2022 17:55
Brno

Husovice

Brno – Městská část Brno-sever připravuje projektovou dokumentaci k rozsáhlé rekon- strukci parku Marie Restituty. Práce by se měly uskutečnit v příštích letech a vyjdou na desítky milionů korun. Novinářům to dnes řekla radní městské části Marie Kselíková.


Projekt počítá s terénními úpravami cest. "Bu- dou vyhovovat pohybu vozíčkářů. Nyní nejsou pro vozíčkáře vhodné. Zároveň bude projekt řešit problém přívalových dešťů. Cesty budou přerušované žlaby, které odvedou vodu do zeleně nebo vsakovacích jímek," uvedla Kselíková.

Podle ní je důsledkem přívalových dešťů vyplavená hlína na Hálkově a na Elgartově ulici. Cesty v parku tak budou po úpravách bezbariérové a schody na horní cestu nahradí pojezdné schodiště, které bude sloužit i pro kočárky. V parku by v budoucnu měla stát i socha Marie Restituty.

Park Marie Restituty stojí na území starého husovického hřbitova, který byl zrušen v roce 1962. Po exhumaci ostatků se v roce 1983 změnil na veřejný park a v roce 1999 dostal název na počest husovické rodačky Heleny Kafkové, která jako řeholní sestra přijala řádové jméno Marie Restituta. Zasvětila život péči o chudé a nemocné. Za dob okupace položila život za své ideály, jako jediná řeholnice byla popravená nacisty. V roce 1990 ji papež Jan Pavel II. prohlásil za blahoslavenou.
0 komentářů
přidat komentář