Pardubický kraj po opravách otevřel koncertní část Domu hudby

Vložil
ČTK
12.03.2020 20:20
Pardubice


Pardubice - Pardubický kraj dnes po částečných opravách otevřel koncertní části Domu hudby. Upravené je zvláště zázemí pro návštěvníky, zčásti i Sukova síň. V ní se měl dnes konat zahajovací koncert festivalu Pardubické hudební jaro, kvůli šíření nového typu koronaviru jej však pořadatelé museli zrušit.


Ve společenské části Domu hudby byly zrenovovány vzduchotechnika, rozvody elektřiny, stropy a osvětlení, přibyly umělecké lustry, které připomínají krystaly. Nový je vnější plášť z trojskel, posuvné skleněné dveře a část vybavení interiéru. Úpravu podstoupila i kavárna, šatna pro veřejnost a předprodej vstupenek.

V Sukově síni byla instalována klimatizace s bezhlučným provozem, velký sál má nové pódium se zásuvkami v podlaze pro osvětlení partitur hudebníků. Schodiště má zábradlí, které pomůže zvláště starším divákům, zlepšilo se osvětlení.

Opravy interiérů Domu hudby budou pokračovat, do konce března mají být dokončeny dva menší sály, následovat budou učebny bicích nástrojů a sociální zařízení. Do konce července se zrekonstruuje vstupní trakt a venkovní plochy, před zahájením školního roku také zateplení celé budovy. Celkové náklady dosáhnou asi 100 milionů korun, na energetické úspory kraj získal dotaci.

Budova Domu hudby pochází z roku 1983. Byla sídlem KSČ, působili v ní také svazáci a monopolní odborová organizace ROH. Autorem návrhu je architekt Jan Třeštík.
0 komentářů
přidat komentář

Související články