Pardubický kraj pokračuje v opravách Odborného léčebného ústavu v Jevíčku

Vložil
ČTK
08.12.2021 08:10
Jevíčko


Jevíčko – Pardubický kraj pokračuje v opravách Odborného léčebného ústavu v Jevíčku. Vedení hejtmanství vyhlásilo soutěž na dodavatele zateplení a energeticky úsporných opatření pro budovu stravovacího provozu. Předpo- kládaná hodnota stavby podle projektové dokumentace činí 10,3 milionu korun včetně daně, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Pardubického kraje Dominik Barták.


Kraj do léčebného ústavu v Jevíčku v posledních letech investoval téměř 100 milionů korun. Byly určeny na dřevěné lehárny, přeměnu bývalého dětského pavilonu na pavilon plicní rehabilitace, zateplení pavilonu S a opravu střechy stravovacího pavilonu. V srpnu začala modernizace vnitřních prostor pavilonu S za více než 60 milionů korun včetně DPH. "Celkově se tak i s připravovaným zateplením stravovacího provozu dostaneme na částku přesahující 170 milionů korun," uvedl hejtman Martin Netolický.

Jevíčský ústav je příspěvkovou organizací Pardubického kraje a poskytuje zdravotní služby v oblasti pneumologických onemocnění, pneumologické a pohybové léčebné rehabilitace a diagnostiky a léčby tuberkulózy. Celé zařízení má nyní téměř 180 lůžek pro hospitalizační léčbu. Součástí je také řada odborných ambulancí a vyšetřoven.

Každá investiční akce v areálu musí brát v úvahu i historický ráz, protože Odborný léčebný ústav v Jevíčku je památkově chráněný. Budovy byly postaveny v letech 1913 až 1926. Stejně jako v případě dalších investic v areálu byl i nyní kraj úspěšný v čerpání evropských fondů, dotaci získá z Operačního programu Životní prostředí. Předpokládané náklady se projektové dokumentace odhadují na 10,3 milionu korun včetně daně, z toho by měl příspěvek pokrýt přes 22 procent.
0 komentářů
přidat komentář

Související články