Pardubický kraj chce pokračovat v opravách léčebného ústavu v Jevíčku

Vložil
ČTK
13.04.2021 19:10
Jevíčko


Jevíčko – Pardubický kraj chce pokračovat v opravách Odborného léčebného ústavu v Jevíčku. Radní vyhlásili výběrové řízení na rekonstrukci lůžkové části pavilonu S. Předpokládaná hodnota zakázky činí 51,3 milionu korun včetně DPH, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.


Kraj už v předchozích letech investoval v ústavu do dřevěných leháren, přeměny bývalého dětského pavilonu na pavilon plicní rehabilitace, opravy střechy stravovacího pavilonu a zateplení pavilonu S téměř 100 milionů korun. Nejnovější projekt počítá s obnovou interiéru. Nové hygienické zázemí bude mít každý modernizovaný pokoj, součástí je i zlepšení technického a provozního zázemí pro personál. Zároveň stavební firma opraví i střechu pavilonu.

Odborný léčebný ústav v Jevíčku, jehož budovy byly postaveny v letech 1913 až 1926, je od roku 2016 kulturní památkou. Při rekonstrukci proto bude nutné zachovat cenné interiérové prvky. Na spolufinancování rekonstrukce chce kraj získat peníze z evropského programu REACT EU.

Jevíčský ústav je příspěvkovou organizací Pardubického kraje a poskytuje zdravotní služby v oblasti pneumologických onemocnění, pneumologické a pohybové léčebné rehabilitace a diagnostiku a léčbu tuberkulózy. Disponuje 176 lůžky pro hospitalizaci klientů a rovněž komplexem odborných ambulancí a vyšetřoven v oborech poskytované péče. V současnosti se v něm doléčují také pacienti, kteří prodělali onemocnění covid-19. Ekonomickou bilanci, kterou narušil pokles běžných rehabilitačních výkonů kvůli pozastavení plánovaných operací, se kraj snaží vylepšit testováním a očkováním. Ústav je jedním z očkovacích center.
0 komentářů
přidat komentář

Související články