Pardubice postaví IQcentrum v Automatických mlýnech

Vložil
ČTK
26.04.2019 08:20
Pardubice

Pardubice - Pardubice podpořily projekt výstavby polytechnických dílen, které budou sloužit školám i veřejnosti. Zastupitelé ho schválili na dnešním jednání. Budoucí centrum vědy a techniky v Pardubicích se dá srovnat s libereckým science centrem, řekl ČTK náměstek primátora Jan Mazuch (ODS).


"Školy již mají nové moderní technické a přirodovědné učebny, ale není v jejich silách mít nadstandardní vybavení. Polytechnické dílny budou i pro rodiny s dětmi, něco jako je iQLANDIA v Liberci," řekl Mazuch.

Radnice postaví polytechnické dílny v místě bývalých skladů mouky v areálu Automatických mlýnů, poskytnou zázemí i Galerii města Pardubic. Hlavní budovu hejtmanství přestaví na velkou krajskou galerii. Své záměry tam má i soukromý investor, který samosprávám prodal jen část areálu.

"Všechny tyto investice na hodně let ovlivní architektonický vzhled města. Centrální dílny by měly přitáhnout mladé lidi k technice, měly by tomu napomoci," řekl Mazuch.

V areálu mlýnů investoři chystají čtyři evropské projekty za 620 milionů korun, všechny mají být dokončené v roce 2022. Je mezi nimi i proměna prostranství v areálu a muzeum Josefa Gočára v silu, projekty připravují manželé Smetanovi.

Zastupitelé dnes podpořili výdaje 57,6 milionu korun na vybavení polytechnických dílen a městské galerie. Město je bude potřebovat v roce 2021. Objekt a přilehlé pozemky od vlastníků město koupilo za 15,5 milionu korun. Náklady na výstavbu polytechnických dílen se odhadují na 125 milionů korun včetně DPH.
0 komentářů
přidat komentář

Související články