Olomouc chce změnit územní plán ve prospěch bydlení

Zdroj
Vladimír Onderka
Vložil
ČTK
14.05.2007 19:15
Olomouc

Olomouc - Olomoucká radnice chce ve městě rozšířit počet ploch určených pro bytovou výstavbu. V krajské metropoli je jich akutní nedostatek. Městské zastupitelstvo na svém dnešní zasedání schválilo návrh zadání změny územního plánu, která by vyšla vstříc zájemcům o stavební parcely. Díky změně územního plánu by ve městě mohly vyrůst desítky rodinných domů.
    Vedení města chce změnit územní plán ve prospěch bydlení v městských částech Holice, Slavonín, Neředín, Povel, v lokalitě u Klášterního Hradiska a ulici Wolkerova poblíž centra města. "V některých místech by změna umožnila výstavbu jen jednoho rodinného domu, ale například v lokalitě v Neředíně by se dalo postavit několik desítek rodinných domů a také domy bytové," řekl ČTK primátor Martin Novotný.
    Podotkl, že se radnici někdy nedaří záměry na rozšíření ploch pro bydlení prosadit, protože k výstavbě odmítá dát souhlas Zemědělský půdní fond. Brání kvalitní ornou půdu, která obklopuje Olomouc. "I při této změně územního plánu nás budou čekat složitá jednání se Zemědělským půdním fondem," doplnil primátor.
    Vedení města v souvislosti s bytovou výstavbou připravuje také prodej městských pozemků, které již jsou v územním plánu vedené jako stavební parcely. Radnice vytipovala 81 lokalit o celkové výměře bezmála 42 hektarů. Parcely chce nabídnout lidem i developerským firmám.
    "Tyto snahy souvisí s tím, že město Olomouc dlouhodobě pociťuje nedostatek ploch zejména pro rodinné domy, ale také pro bytové bydlení moderního stylu. Tento problém má přímý dopad na počet obyvatel..., musíme dělat maximum pro to, aby lidé neodcházeli do okolních vesnic," řekl primátor.
    V Olomouckém kraji loni meziročně vzrostl počet dokončených i zahájených bytů. Stavebníci se pustili do stavby asi 1800 bytů a dokončili zhruba 1300 bytů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články