Obchodní centrum na Dornychu v Brně má jít k zemi v roce 2022

Vložil
ČTK
29.05.2020 15:10
Brno

Brno - S demolicí obchodní domu na Dornychu v Brně chce společnost Crestyl začít v roce 2022. Následně plánuje stavbu nových domů. Vznikne jich šest a mezi nimi bude zakryté náměstí. Na rušném místě vedle vlakového nádraží budou byty, kanceláře, obchody, restaurace a další služby. O záměrech informoval developer již dříve, nyní podle dokumentu na Informačním portálu EIA zažádal o posouzení vlivů stavby na životní prostředí.

Obchodní dům, jehož hlavním nájemcem byl dlouhodobě řetězec Tesco, je původní Prior z doby socialismu. Developer místo něj plánuje šest domů se třemi podzemními podlažími, nejvyšší z domů bude mít osm nadzemních podlaží. Podzemí bude sloužit převážně parkování, vejde se do něj 771 aut.

Developer také předpokládá, že novostavbou se místo výrazně zkultivuje a zpřehlední a ubude drobné kriminality, protože okolí obchodního domu přitahuje například bezdomovce a další problémové lidi.

V západní části dvouapůlhektarového pozemku vznikne také parčík. Jde o územní rezervu pro případnou stavbu budoucího severojižního kolejového diametru, tedy podzemní železnice.

Oblast jižně od hlavního nádraží se v posledních 20 letech intenzivně rozvíjí a přestavuje. Aktuálně CTP dokončuje administrativní komplex Vlněna na místě bývalé textilní továrny, na místě bývalého hotelu Metropol, kde je řadu let jen pláň, má vzniknout nový hotel. Jen o pár metrů jižněji vznikl Dorn, což je výškový, převážně kancelářský dům, v sousedství je také nákupní centrum Vaňkovka. Město také v posledních dvou letech přestavuje ulici Dornych a Plotní, přesunuje tramvajové koleje do Plotní ulice a také má letos skončit modernizace autobusového nádraží na Zvonařce.
6 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Návrh
Rivass
31.05.20 07:07
lepší doba neumí ...
Raval
31.05.20 12:18
kdo to byl? kdo to bude?
Alena Dernerová
31.05.20 03:17
Re: kdo to byl? kdo to bude?
redakce
31.05.20 07:46
hodnocení
Karel Plíšek
01.06.20 10:15
zobrazit všechny komentáře

Související články