Vložil
ČTK
29.05.2020 15:10
Brno


zpět na článek
6 komentářů
Návrh
Rivass
| 31.05.20 07:07
Takový tuctový návrh? To je architektura 21.století? To má zkulturnit prostředí u nádraží? Stejný průšvih jako starý PRIOR, akorát v moderním obalu.
lepší doba neumí ...
Raval
| 31.05.20 12:18
Ne že by Prior v Brně byl příkladem excelentní architektury 1. poloviny 20. století. Ne že by prostor za současným hlavním nádražím nepotřeboval proměnu - Brno má svou periferii,a to dost drsnou, přímo v centru. Ale tohle? Ano, tuctová architektura, která by mohla stát kdekoli na světě, vztah k místu a k městu nemá žádný. Nějak mi uniklo, že by se na tak významné místo konala nějaká soutěž, která by přinesla takovýto výsledek. Jako by tím Brno dávalo najevo, že se chce profilovat jako předměstí Vídně - a ta si sem odloží to, co by sama doma nechtěla.
kdo to byl? kdo to bude?
Alena Dernerová
| 31.05.20 03:17
Prosím, kdo je architekt toho fantastického úžasného nového obchodního areálu, který je na přiložené fotodokumentaci?
Děkuji předem za zveřejnění jeho jména.
A autorem starého Prioru byl kdo?
Re: kdo to byl? kdo to bude?
redakce
| 31.05.20 07:46
Autory obchodního domu Prior z let 1974-84 byla dvojice architektů Zdeněk Řihák a Zdeněk Sklepek ze SPÚO 01.
Hlavním architektem nového obchodního centra je polské studio MTDI vedené Markem Tryzybowiczem (s lokálním partnerem Arch.Design).
hodnocení
Karel Plíšek
| 01.06.20 10:15
Zdeněk Řihák a Zdeněk Sklepek byli a jsou jistě na své dílo velmi pyšní.
Jestli ještě žijí, tak by mne zajímalo jak sami hodnotí, co vymysleli a vytvořili.
pocit
Ladislav
| 02.06.20 10:07
Připadá mi to, jako by do puzzle někdo přisypal figurky člověče nezlob se a kostky dupla. Pokud měl projektant úmysl nedát místu xicht, tak zde se mu to povedlo. Ale třeba je svět zrovna takový ...
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.