O tom, kde bude stát písecký bazén, rozhodne referendum

Zdroj
Marek Bílek
Vložil
ČTK
08.12.2012 17:40
Písek

Akvapark střední velikosti v Písku (autor: Šumavaplan)
Písek - O místě, na němž bude stát nový plavecký stadion v  Písku, rozhodne referendum obyvatel města. Uskuteční se zároveň s prvním kolem prezidentských voleb, které je plánováno na leden příštího roku. Písek chce postavit za 190 milionů korun bazén na místě nynějšího plaveckého stadionu nedaleko centra města. S lokalitou nesouhlasí petice, která shromáždila potřebný počet podpisů pro vyhlášení referenda. Podle petentů by areál neměl stát v  plánovaném místě, protože by zasahoval do panoramatu na historické jádro města.
    
"Referendum je závazné a podle jeho výsledku se budeme řídit," uvedl písecký starosta Ondřej Veselý (ČSSD). V hlasování budou občané odpovídat na otázku, zda jsou pro přemístění bazénu na jiné místo. Podle Veselého by jakýkoli přesun stavby znamenal prodražení o 30 až 50 milionů korun. "Město by na novém místě muselo získat pozemky, což by náklady samozřejmě zvedlo," uvedl.
     Současný bazén v Písku vznikl na počátku osmdesátých let v akci "Z", při níž se lidé podíleli jako neplacení brigádníci na stavebních pracích. Životnost bazénu je podle vedení města už za zenitem a z bezpečnostních důvodů hrozí uzavření areálu. Pokud by stavba nového plaveckého centra vznikala na stejném místě, začala by za pár měsíců a trvala dva roky. Změna lokality by však dokončení projektu mohla o několik let zdržet.
0 komentářů
přidat komentář

Související články