Písečtí zastupitelé vybrali lokalitu pro výstavbu bazénu

Vložil
ČTK
10.04.2014 22:15
Písek

Písek - Nový bazén v Písku by měl stát v lokalitě pod lesnickou školou mimo centrum města. Rozhodli o tom na dnešním zasedání zastupitelé města. Nevyhověli tak přání obyvatel, kteří se před časem v anketě vyjádřili, že by si bazén přáli v areálu bývalých Žižkových kasáren. Anketa však nebyla závazná. Písečtí zastupitelé vybrali místo nejtěsnější možnou většinou, pro lokalitu pod lesnickou školou hlasovalo 14 z 27 přítomných. ČTK o rozhodnutí zastupitelstva informoval mluvčí radnice Roman Ondřich.

    Zastupitelé vybírali ze tří možností. Kromě Žižkovských kasáren a prostorem pod lesnickou školou připadala v úvahu ještě lokalita Jih III.
    Předběžné náklady na vybudování bazénu činí zhruba 200 milionů korun. Stavba měla původně začít loni, ale obyvatelé v lednu 2013 v závazném referendu rozhodli, že bazén nechtějí na místě původně vybraném radnicí. To se nacházelo v těsné blízkosti historického centra a podle většiny respondentů referenda se do takové lokality nehodil. V Písku zatím zůstává v provozu nynější krytý plavecký areál, který je starý přibližně 30 let.
0 komentářů
přidat komentář

Související články