Nedaleko kladenského hlavního nádraží by mohla být nová čtvrť

Vložil
ČTK
25.02.2020 20:35
Kladno

Kladno – Nedaleko kladenského hlavního železničního nádraží v místě mezi Wolkerovou a Jutskou ulicí by mohla být nová čtvrť. Město nechalo zpracovat studii možného rozvoje. Pozemky patří soukromníkům, město ale může ovlivnit rozsah a provedení výstavby včetně dopravního napojení, chodníků, napojení na okolní zástavbu a infrastrukturu, sdělil dnes ČTK kladenský radní Lukáš Hanes (ODS).


Studie by měla být hotová do konce roku a město chce jednat i s vlastníky pozemků. Paralelně se využitím těchto pozemků zabývají i studenti pražské Fakulty architektury ČVUT z ateliéru Jiřího Klokočky. "Navrhnou nám urbanistické koncepty rozvoje tohoto území s velkým potenciálem. Moc se těšíme na jejich návrhy, inspiraci a energii," uvedla kladenská zastupitelka a předsedkyně výboru pro rozvoj Anna Gamanová.

Podle ní plánovaná modernizace železnice mezi Kladnem a Prahou může přinést zvýšený zájem o stavbu blízko nádraží. Trať v Kladně má být zmodernizovaná za čtyři roky, trasa do pražské Ruzyně za sedm let.

Město už má také zpracovanou studii pro rozvoj lokality mezi ulicemi Milady Horákové a Americkou, které jsou také u hlavního železničního nádraží. Proměnu čeká i okolí Štechovy ulice v centru města (poblíž stanice Kladno - město), kde Kladno chce už letos obnovit silnice, chodníky, parkoviště, hřiště, zeleň a podobně.
0 komentářů
přidat komentář

Související články