Kladno má hotové dva regulační plány, čeká je veřejné projednání

Vložil
ČTK
13.03.2017 14:15
Kladno

Kladno - Kladno má hotové dva regulační plány, čeká je veřejné projednání. Plány doplňují loni schválený územní plán, regulují výstavbu, pomáhají zachovat historické stavby, industriální památky, ale také umožňují rozvoj, protože jsou srozumitelné pro investory. ČTK to dnes řekl kladenský radní Ondřej Rys (za Volbu pro Kladno).

"Smyslem plánů je nastavit jasná pravidla území," uvedl Rys. Celkem kladenský územní plán doplní čtyři regulační plány. Zbývající dva mají být hotové letos.

Jako první by měli v červnu schvalovat kladenští zastupitelé regulační plán centra, k němu se ještě v březnu budou vyjadřovat majitelé pozemků. Návrh si mohou prohlédnout na webu www.mestokladno.cz. Následovat má regulační dokument pro oblast bývalé Vojtěšské huti. Další dva plány pro čtvrť Podprůhon a pro oblast okolo Štechovy ulice se připravují, ale i nyní město s obyvateli o podobě návrhu jedná.

"Snažíme se vždy najít kompromisní řešení mezi několika zájmy," doplnil Rys. Podle něj se jedná o zájem veřejný, který má řadu rovin jako urbanismus, architekturu, životní prostředí, dopravu a další, ale také o zájem soukromý, kdy majitelé mají vlastní představy o využití pozemků. Regulace se ale podle radního dotýká soukromých majitelů jen okrajově.

Regulační plány určují například i maximální rozměry plánovaných staveb, jejich orientaci, řešení parkování nebo dopad na životní prostředí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články