Mladoboleslavská nemocnice zahájí výstavbu onkologického pavilonu

Vložil
ČTK
05.02.2015 22:00
Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice dokončila demolice starého pavilonu onkologie, na jehož místě stavbaři postaví nový onkologický pavilon za 120 milionů korun. Poklep na základní desku nového pavilonu je naplánován na 18. února, kolaudovat by se mělo v září. ČTK to dnes řekla mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková. Přibližně 40 milionů korun zaplatí evropské fondy.

    V nové budově bude kromě onkologického oddělení také oddělení nukleární medicíny a hemodialýza. "Budou se tam tedy chodit léčit pacienti kteří mají rakovinu, ale už docházejí na léčení. Potom tam bude dialýza pro pacienty s nemocnou ledvinou a nukleární medicína, to jsou zobrazovací metody," uvedla Hamáčková. Oddělení nukleární medicíny dosud sídlilo v budově ředitelství nemocnice, kvůli špatné kanalizaci bylo ale při přívalových deštích často vyplavováno. "Toto oddělení je specifické, je tam potřeba poměrně velké odstínění kvůli tomu, že se tam používají radioaktivní látky, takže je potřeba ho připravit trošičku stavebně jinak než běžné oddělení. Proto ho přesuneme do toho nového pavilonu onkologie, kde můžeme ty stavební úpravy udělat od počátku," dodala Hamáčková.
    V Mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici začala nedávno fungovat nová přípravna léků pro léčbu nádorových onemocnění. Nové pracoviště je vybaveno vzduchotechnikou a izolátorem, který umožňuje zaměstnancům pracovat ve sterilním a bezpečnějším prostředí. Léky pro léčbu nádorových onemocnění jsou totiž toxické a karcinogenní.
0 komentářů
přidat komentář