Ministryni Hanákovou by mohl nahradit bývalý děkan AMU Hlaváč

Vložil
ČTK
11.06.2013 19:10
Praha

Praha - Ministryni kultury Alenu Hanákovou, kterou do vlády nominovala TOP 09, by mohl vystřídat bývalý děkan Hudební a taneční fakulty AMU Jiří Hlaváč. O tom, že Hanáková v kabinetu skončí, se spekuluje už delší dobu.
    Ministryně, která od nástupu do funkce za svůj výkon čelila kritice z opozičních i odborných kruhů, uvedla, že sama nemůže říct, zda je informace o její výměně pravdivá či ne. "Až to budu vědět, tak vám to určitě řeknu," řekla serveru.
    Hanáková je členka hnutí Starostové a nezávislí, se kterým TOP 09 ministra zahraničí Karla Schwarzenberga dlouhodobě spolupracuje. Šéf hnutí a poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petr Gazdík připomněl, že v této věci mají pravomoci právě jen Schwarzenberg a on. Ještě prý spolu ale nemluvili.
    Později novinářům řekl, jejich schůzka, kam je pozvána i Hanáková, se odehraje ve středu. "Do té doby je předběžné z toho dělat jakékoliv závěry. Situace na ministerstvu kultury se žádným způsobem nemění," dodal.
    Kromě Hlaváče jsou jako adepti na ministerský post uváděni ještě bývalý šéf ČT a AMU Ivo Mathé, poslanec Stanislav Polčák a senátor Jiří Šesták, ale zdroj z vládní koalice potvrdil, že Hlaváč je favoritem. Hlaváč se vyjadřovat nechtěl.
    Spekulace o odchodu Hanákové z vlády, se neobjevují poprvé. Právě Mathé v únoru oznámil deníku Mladá fronta Dnes, že s ním Schwarzenberg jednal o možném nástupu do vlády. Ministr zahraničí pak musel situaci žehlit a s Hanákovou se sešel. Po schůzce Hanáková prohlásila, že její práci předseda vládní strany nic nevytkl a Schwarzenberg sám poznamenal, že k Hanákové výhrady nemá.
0 komentářů
přidat komentář

Související články