Mělník připravuje nový územní plán

Vložil
ČTK
05.06.2016 13:05
Mělník

Mělník - Mělník připravuje nový územní plán, nechce rozpínavý rozvoj. Dřívější návrh kritizovali někteří obyvatelé, podle nich výstavbu limitoval příliš. Městský architekt Martin Řehák do něj nyní zapracovává připomínky města i občanů. Nový návrh město představí zřejmě v létě. ČTK to řekl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (TOP 09). Schvalování zastupitelstvem pak bude možné nejdříve na podzim.


K návrhu se budou nejdříve vyjadřovat úřady, poté i obyvatelé města. "Projednání by mělo být přesně podle zákona," uvedl místostarosta. Koalice podle něj nechce nikomu nic vyvlastňovat a s každým jednotlivým majitelem bude Mělník jednat. "Pokud došlo k tomu, že tam už jsou nějaké investice, tak je téměř jasné, že pozemek zůstane zastavitelný i v novém územním plánu," doplnil Schweigstill.

Naopak v případě, že pozemkem je pole, může se stát nezastavitelnou plochou. "Tím ale nezpůsobujeme majiteli žádnou škodu," řekl místostarosta. Podle něj současná společnost neřeší dostatečně hodnotu zemědělské půdy a nechává ji zastavovat průmyslovými stavbami. Město má navíc dostatek ploch, které je možné zastavit, uvnitř města a není nutné jej rozvíjet více směrem ven z města.

Dalším trendem by také mělo být zachování vinic a jejich další rozšiřování. Záležet ale bude na majitelích pozemků.

S novým územním plánem souvisí i plánované vykoupení pozemků, které zabírají zhruba polovinu parku v mělnické části Mlazice, od soukromého majitele. Město tak chce zajistit zachování parku. V aktuálně platném územním plánu jsou tyto pozemky určeny k výstavbě, v připravovaném už budou jako nezastavitelná plocha. Město za pozemky do roku 2017 zaplatí přes čtyři miliony korun, v prosinci uzavřelo smlouvu o plánované koupi.
0 komentářů
přidat komentář

Související články