Mělnický územní plán má pomoci řešit zmocněnec

Vložil
ČTK
09.05.2017 08:05
Mělník

Mělník - Mělnický nový územní plán má pomoci řešit zmocněnec. Kolem jeho příprav je řada sporů, proto chce starosta Ctirad Mikeš (Mé město) zapojit opozici. Konkrétního zastupitele zvolí jeho kolegové při květnovém jednání, řekl ČTK Mikeš. K připravovanému návrhu územního plánu se budou ještě vyjadřovat různé úřady a také obyvatelé.


Loni město práce na územním plánu pozastavilo, důvodem byly spory ohledně zastavitelnosti pozemků, nyní přípravy opět obnovilo. Pozemky podle nynějšího plánu zastavitelné budou mít stejný status v připravovaném plánu. "Domnívám se, že se to vrátí tak, jak to má být," uvedl Mikeš. Město nechce podle Mikeše občanům pozemky znehodnotit, případné komplikace bude řešit individuálně.

V zadání nového územního plánu jsou prioritou ochrana hodnotné zemědělské půdy, zástavba především proluk v nynější výstavbě, nikoli další rozpínání města, ochrana a obnova vinic, rozšiřování zeleně.

Část zastupitelů chce zachovat starý územní plán a doplnit ho, jenže ten podle starosty obsahuje víc než 150 změn a už nenaplňuje původní koncepci. Starosta také zastupitelům, kteří přípravu kritizují, navrhl upravit zadání, to ale zastupitelé neschválili.

Územní plán je dokumentem, jímž se má řídit rozvoj města, množství výstavby, stavby může limitovat podle různých kritérií. Nový plán musí být podle stavebního zákona do roku 2020.
0 komentářů
přidat komentář

Související články