Lidé v Teplicích se dočkají nového parkoviště před nemocnicí

Vložil
ČTK
09.10.2016 13:15
Teplice

Teplice - Lidé v Teplicích se dočkají nového parkoviště před nemocnicí. Celkem budou mít k dispozici 131 míst. Náklady na úpravu plochy a okolí jsou 8,26 milionu korun včetně DPH. ČTK to sdělila Krajská zdravotní, pod kterou teplická nemocnice patří.


Problém s parkováním řeší řada nemocnic v kraji. V Teplicích byl nedostatek míst velmi znát. Před budovou A - poliklinika vzniká nyní 85 nových kolmých stání a 36 obnovených šikmých stání v ulici U nemocnice.

Čtyřmilionovou dotaci poskytla na stavbu radnice. "Město není zřizovatelem nemocnice, ale ta je určena pro teplické občany a my jsme považovali za dobré pomoci. Jak lidé bohatnou, většina nejezdí do nemocnice trolejbusem, ale autem. V této části města je málo parkovacích míst obecně a plocha před poliklinikou byla nevyužitá," uvedl primátor Jaroslav Kubera (ODS).

Stavba před poliklinikou nijak neomezuje provoz. Hotovo má být do listopadu. Během rekonstrukce parkování na volných místech řídí člen ostrahy nemocnice.

Součástí projektu je vybudování nové kanalizace a vyřeší se odvodnění parkovišť, nové bude veřejné osvětlení a součástí prací je i revitalizace zelených ploch. Parkoviště bude pro návštěvníky polikliniky a nemocnice zdarma.
0 komentářů
přidat komentář