Kutná Hora by mohla získat do svého vlastnictví kino Modrý kříž

Vložil
ČTK
05.01.2022 18:45
Kutná Hora


Kutná Hora – Kutná Hora by mohla získat do svého vlastnictví kino Modrý kříž v Havířské ulici, majitelky se rozhodly budovu odprodat. Rada města doporučuje objekt koupit, konečné slovo budou mít zastupitelé, řekl starosta Josef Viktora. Cena byla podle něj 28 milionů korun, ale jednáním se ji podařilo snížit na 23 milionů Kč.


Kino podle starosty funguje dobře, provozovatelem je Městské Tylovo divadlo. "Máme to v nájmu. Jsou tam dvě majitelky a rozhodly se to prodat," uvedl Viktora. Nabídka pro město je podle něj časově omezená. "Daly nám na to maximálně letošní rok, jinak to prodají tak jako tak," řekl starosta.

Otázkou podle něj je, jak se k návrhu postaví zastupitelé. "Rada doporučila zastu- pitelstvu odkup, ale ten názor nebude určitě jednotný," dodal Viktora.

Budova má podle radnice historickou a architektonickou hodnotu. Projekt kina vypracovali architekti Tomáš Pražák a Pavel Moravec v roce 1919, o dva roky později bylo kino zcela dokončeno. Objekt byl ve 20. století několikrát upravován. Kino je podle města moderně vybavené. Sál má v přízemí kapacitu 190 míst a dalších 116 lidí může sedět na balkoně.
0 komentářů
přidat komentář