Kulturní středisko Ústí n. L. získalo dotaci 58 mil. Kč na opravu Domu kultury

Vložil
ČTK
13.02.2023 18:10
Ústí nad Labem


Ústí nad Labem - Kulturní středisko Ústí nad Labem, příspěvková organizace města, získala dotaci ve výši téměř 58 milionů korun na opravu budovy kinosálu v Domě kultury. Odhadované náklady činí zhruba 75 milionů korun. Organizace o tom dnes informovala na svém facebooku.


"Výsledkem bude moderní, plně vybavené kulturní a kreativní centrum pro účely divadelních představení, přednášek, projekcí či koncertů," přiblížili rekonstrukci zástupci organizace. Za dotační peníze z Národního plánu obnovy se vymění elektroinstalace, vzduchotechnika i topení. Nové budou také sedačky pro diváky a podlahy. Z dotace bude rovněž hrazena profesionální světelná a ozvučovací technika, která středisku dlouhodobě chybí.

Objekt projde i drobnými stavebními úpravami, jako je zateplení severní fasády a výměna oken. Počítá se také s instalací fotovoltaické elektrárny na střeše budovy. Novou podobu bude mít i zázemí pro umělce. Opravy začnou v roce 2024 a potrvají zřejmě do druhé poloviny roku 2025.

Pod Kulturní středisko spadá ještě Národní dům, který má za sebou drobné úpravy. Nová je například zvuková aparatura, světla, výmalba a upravené jsou šatny a pódium. Ve spolupráci s architektonickým studiem 3+1 architekti vznikl nový bar. V Národním domě se počítá se vznikem klubové scény. Sál nabízí prostor zhruba pro 300 návštěvníků.
0 komentářů
přidat komentář

Související články