Krnovské městské lázně vzniknou podle návrhu týmu pod značkou AOC architekti

Vložil
ČTK
30.03.2022 16:55
Krnov

Aoc architekti

Krnov – Nové městské lázně v Krnově na Bruntálsku vzniknou v areálu koupaliště pravděpodobně podle návrhu desetičlenného týmu sloučeného pod značkou AOC architekti s.r.o. Právě tato společnost uspěla nejlépe v užší architektonické soutěži. Stavba by mohla podle předběžných plánů začít v roce 2025, náklady by měly být kolem 300 milionů korun.


První fáze soutěže se zúčastnilo 14 účastníků nejen z Česka, ale i z Maďarska, Číny, Itálie a Turecka. Pět návrhů porota vybrala a nechala dopracovat. Porotci pak udělili první cenu a ocenili i další dva návrhy.

"Nové městské lázně jsou pro mě učebnicovým příkladem, proč pořádat architektonické soutěže. Sešlo se nám 14 návrhů, ten vítězný přitom ční výrazně nad těmi ostatními – umístěním v prostoru, kompaktností, řešením provozních vazeb. Vyšší investice do přípravy projektu se tak vrátí v podobě nižších nákladů na výstavbu a především ekonomičtějším provozem," řekl ČTK místopředseda poroty a starosta Krnova Tomáš Hradil (Krnovští patrioti).

Nové lázně by měly být na pozemcích města s celkovou plochou 13.200 m². Propojením současného venkovního koupaliště s novými městskými lázněmi vznikne sportovně-relaxační centrum navazující na sportovní infrastrukturu města podél Petrovické ulice. Součástí městských lázní má být plavecký bazén, relaxační bazén, saunový svět, fitness a doplňkové služby k uvedeným provozům. Počítá se i s parkováním a dopravním napojením areálu.

Samotná soutěž město stála 4,2 milionu korun. Dalších 15 milionů radnice zaplatí do roku 2024 za vypracování projektové dokumentace. Celkem se náklady na projekt mají pohybovat okolo 300 milionů korun. Projektování by mělo začít v lednu 2022 a má trvat dva roky, termín zahájení stavby je předběžně stanoven na rok 2025. Akvapark by pak měly být uveden do provozu v roce 2026.
0 komentářů
přidat komentář

Související články