Krnovská radnice nechala zpracovat koncepci plánovaného bazénu

Vložil
ČTK
25.02.2019 16:50
Krnov


Krnov - Krnovská radnice si nechala zpracovat koncepci plánovaného krytého bazénu. Vzniknout by měl vedle současného koupaliště. K návrhu se vyjádří i veřejnost a odborníci. Stavba by podle plánů města měla být dokončena do roku 2024. Zařízení by mělo za maximální částku 300 milionů korun nahradit dosluhující městské lázně. ČTK o tom informovala mluvčí města Dita Círová.


Koncepce má určit, jakým zařízením bude bazén disponovat. Zda v něm bude jeden či dva tobogány, jak velká bude tribuna nebo kolik saun se vybuduje. Město oslovilo experta v oblasti bazénů, akvaparků, wellness a sportovně-relaxačních zařízení, který pro radnici koncepci provozu budoucího bazénového komplexu zpracuje.

"Kromě požadavků na relaxaci a zábavu se snažíme také maximálně vyhovět požadavkům oddílů, především plaveckého. Předběžně jsme se dohodli na pětadvacetimetrovém plaveckém bazénu s osmi drahami, menším bazénu pro výuku a relaxaci, dětském brouzdališti, saunovém světě s vnitřní a venkovní částí, jednom nebo dvou toboganech, relaxační zóně, prostorách pro masáže nebo fitness. Zvažujeme výplavový venkovní bazén a další prvky," řekl krnovský starosta Tomáš Hradil.

Ke koncepci se podle něj bude mít možnost vyjádřit i veřejnost. "Návrh předložíme k diskusi občanům, odborným komisím, sportovním oddílům a zastupitelům. Jakmile jejich připomínky zapracujeme, oslovíme architekty. Jak bude bazén vypadat, bychom mohli vědět na jaře příštího roku," řekl.

O stavbě krytého bazénu městští zastupitelé rozhodli na podzim roku 2017. Zároveň stanovili, že maximální cena investice nemá překročit 300 milionů korun. Od té doby odborníci na místě provedli mimo jiné hydrogeologický průzkum, který potvrdil, že vysoká hladina spodní vody bude stavbu částečně komplikovat.

Představitelé města původně řešili možnost rekonstrukce stávajícího bazénu a městských lázní, nakonec se ale rozhodli pro stavbu bazénu na zelené louce. Důvodem bylo hlavně jeho napojení na letní koupaliště.
0 komentářů
přidat komentář

Související články