Krnov chce městské lázně, s jejich podobou pomůže architektonická soutěž

Vložil
ČTK
22.07.2021 08:15
Krnov

Krnov – Rada města Krnova na Bruntálsku schválila vyhlášení mezinárodní architekto- nické soutěže na podobu nových městských lázní v areálu koupaliště. Soutěžící mohou své návrhy anonymně podávat do 8. října a vybraných pět je pak bude moci dopracovat do 4. února roku příštího. Úkolem zájemců je navrhnout podobu nových městských lázní na pozemcích v severní části města vedle letního koupaliště. Novinářům to dnes sdělila mluvčí radnice Dita Círová.


"Propojením venkovního koupaliště s novými městskými lázněmi vznikne sportovně-relaxační centrum navazující na sportovní infrastrukturu města podél ulice Petrovická. Nové městské lázně zahrnují plavecký bazén, relaxační bazén, saunový svět, fitness a doplňkové služby," uvedla Círová. Návrh by měl řešit i parkování a dopravní napojení areálu. Město předpokládá, že vybudování lázní by mělo přijít zhruba na 380 milionů korun bez DPH.

"Největší výzvou bude jednoznačně zvládnout náklady. Nejde jen o výstavbu. Po soutěžících požadujeme řešení, jež nám umožní budoucí provoz zorganizovat tak, aby byl pro nás ekonomicky přijatelný," uvedl starosta a místopředseda poroty Tomáš Hradil (Krnovští patrioti).

Předložené návrhy budou posuzovat nejen zástupci města, ale také odborná porota. Předsedou poroty je Roman Brychta, architekt a pedagog Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. "Krnov se stává stále výraznějším místem na architektonické mapě České republiky. Máme za sebou dvě velké architektonické soutěže a nyní spouštíme třetí. V Krnově bychom jen těžko hledali žádanější stavbu, než jsou nové městské lázně. Obyvatelé města nový bazén chtějí. Řadu let se toto téma diskutovalo jako prioritní také na Fóru Zdravého města, kde si občané sami definují, čím by se politická reprezentace měla zabývat," doplnil starosta.

Vyhlášení výsledků architektonické soutěže je naplánováno na březen 2022. S vítězem bude podepsána smlouva na kompletní architektonické služby včetně autorského dozoru. Oceněny budou tři nejlepší návrhy. Za první místo bude náležet odměna milion korun, za druhé 750.000 korun a za třetí 500.000 korun. Účastníci, kteří odevzdají návrhy v druhé fázi soutěže a nezískají žádnou cenu, obdrží odměnu 250.000 korun za jeden návrh.
0 komentářů
přidat komentář

Související články