Kolín dokončil stavbu sportovní haly v Borkách

Vložil
ČTK
09.06.2021 15:30
Kolín


Kolín – Kolín dokončil stavbu sportovní haly v městské části Borky. Náklady dosáhly zhruba 100 milionů korun, sloužit bude především pro florbal, házenou, futsal a volejbal, uvedl starosta Michael Kašpar. Stavba haly skončila dříve, město původně předpokládalo, že se ji podaří dokončit do konce roku.


Sportovní hala je jednopatrová, návrh vzešel z architektonické soutěže. V hale je k dispozici hřiště o rozměrech 40 krát 25 metrů, vhodné tak bude například na házenou nebo florbal. Kromě hřiště se střídačkami a tribunou je v hale zázemí pro sportovce nebo klubovna. Společnost Strabag, která halu budovala, postavila také parkoviště s více než 80 místy, rozšířila příjezdovou komunikaci a zajistila vysázení zeleně.

Nová hala bude podle Kašpara nízkoenergetická, roční náklady na energie klesnou zhruba o polovinu. Město by mělo za rok za energie v hale zaplatit asi 250.000 korun místo původně předpokládaných téměř 500.000 korun.

S nápadem postavit sportovní halu pro florbal, házenou, futsal a volejbal přišli sportovci, kteří v Kolíně nemají zázemí a na domácí zápasy musejí jezdit mimo město.
0 komentářů
přidat komentář

Související články