Kladno napodruhé vybralo firmu na opravy městského divadla

Vložil
ČTK
26.06.2012 21:35
Kladno

Kladno - Kladno napodruhé vybralo firmu, která opraví budovu městského divadla. Rekonstrukci provede společnost CGM Czech, která nabídla nejnižší cenu 91 milionů korun. Pokud se proti výsledkům výběrového řízení neodvolají neúspěšné firmy, mohly by práce začít za měsíc. Novinářům to dnes oznámil primátorův náměstek Miroslav Bernášek (ODS). Práce mají trvat zhruba jeden rok.

    Opravy divadla původně měly začít už před dvěma lety. Krajští úředníci ovšem nejprve městu vrátili k přepracování žádost o evropskou dotaci. Rekonstrukce kvůli tomu byla odsunuta na loňský rok. Město ale muselo kvůli policejnímu vyšetřování zrušit první tendr na opravy, výběrové řízení vyhlásit znovu, a tak práce začnou až letos. Zpoždění oprav nadělalo řadu problémů divadelnímu souboru, který už druhou sezonu v řadě hraje v azylu.
    Vítěznou firmu vybrala na pondělním jednání městská rada. Podle Bernáška se do soutěže přihlásilo sedm firem, tři daly podobně nízkou nabídku jako vítěz. "Věříme tomu, že to mají ty firmy dobře spočítané, že v současné době jedou na minimální marže. Té práce mají málo a takhle velkých zakázek je skutečně málo," poznamenal Bernášek.
    Vítězná firma pro město v minulosti podle Bernáška dělala rekonstrukci bytového domu Meta pro zdravotně postižené za několik desítek milionů korun. Město na opravy divadla získalo evropské dotace až 135 milionů Kč. Protože bude cena proti předpokladům nižší, bude moci Kladno podle Bernáška zbývající peníze vyčerpat na jiné investice.
    Rekonstrukce městského divadla v režii architekta Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude vybavena moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště. Divadlo by mělo splňovat dnešní standardy v nárocích na komfort jak pro diváky, tak herce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články