Kladno opět vypíše tendr na opravu divadla dle Vávrova projektu

Vložil
ČTK
20.12.2011 20:00
Kladno

Kladno - Kladno do konce roku vyhlásí tendr na zhotovitele rekonstrukce divadla, který v říjnu zrušilo kvůli údajným manipulacím se zakázkami. Policie totiž vyšetřuje řadu firem, jedna z nich pro město připravovala výběrové řízení. Rekonstrukce kvůli tomu byla poněkolikáté odložena. Město na opravy získalo evropské dotace až 167 milionů korun. Tendr by měl skončit na jaře, kdy se počítá i se zahájením stavebních prací. Novinářům to dnes řekl primátor Dan Jiránek (ODS).
     Nový tendr bude mít podle Jiránka prakticky stejné parametry jako původní. Nejdůležitějším ukazatelem bude cena stavby. Výběrové řízení však pro město připraví jiná firma. "Kdybychom to (tendr) chtěli měnit, tak by to znamenalo další kolo schvalování a další odklad o dva až tři měsíce," vysvětlil Jiránek. Tendr se podle něj nemůže měnit také kvůli dotačním pravidlům. "Každý odklad je tam zbytečný. Budeme se snažit co nejdřív to zveřejnit, protože tam jsou dlouhé lhůty, během kterých to na úřední desce musí viset," dodal Jiránek.
     Město původní tendr zrušilo kvůli policejnímu vyšetřování rozsáhlé trestné činnosti, která se podle primátora týká asi 40 výběrových řízení zejména na jihu Čech. Média informovala, že se protikorupční policie zabývá případy, při nichž vznikla škoda dvě miliardy korun. V polovině z nich prý šlo o peníze z evropských dotací. Podvody údajně umožnil speciální počítačový program, který měl náhodně zúžit počet uchazečů o  zakázku. Podle policie to nebyla náhoda. Město se rozhodlo výběrové řízení zrušit, jelikož by v něm do ukončení policejního vyšetřování nesmělo pokračovat například podepsáním smlouvy s vítěznou firmou.
     Opravy divadla původně měly začít už loni v létě. Krajští úředníci ovšem městu vrátili k přepracování žádost o evropskou dotaci. Rekonstrukce kvůli tomu byla odsunuta na letošek, ale kvůli zpožděnému tendru se opět musela odložit. Se zahájením rekonstrukce počítal i plán divadla. Herci většinu letošní sezony odehrají na druhé kladenské scéně Divadla Lampion. Divadlo také hostuje na jiných scénách.
     Rekonstrukce městského divadla v režii architekta Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude vybavena moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště. Divadlo by mělo splňovat dnešní standardy v nárocích na komfort jak pro diváky, tak herce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články