Kladno dokončilo další tendr na zpožděné opravy divadla

Zdroj
Matěj Říha
Vložil
ČTK
23.10.2012 20:25
Kladno

Kladno - Kladno dokončilo další výběrové řízení na opravy městského divadla, které nabraly přes dva roky zpoždění. Město vybralo novou výběrovou komisi a přehodnotilo výsledky červnového tendru. Výběrové řízení s nejnižší nabídkou 91 milionů korun opět vyhrála stavební firma CGM Czech, která zakázku získala i v červnu. Novinářům to dnes řekl primátor Dan Jiránek (ODS). Nyní běží lhůta pro případné odvolání. Stavební práce by podle Jiránka mohly začít v listopadu.

    Město dotáhlo výběrové řízení do konce teprve v polovině letošního roku. Pak ale muselo řešit námitku jedné z neúspěšných firem a nyní muselo upravit některé podmínky výběrového řízení a tendr zopakovat. Rozhodl o tom úřad přidělující evropské dotace, z nichž chce město zaplatit většinu peněz. "Nová komise vyzvala jednotlivé uchazeče o veřejnou zakázku, aby potvrdili svoje nabídky a znovu nabídky vyhodnotila," uvedl Jiránek. Firmy nyní podle něj mají 15 dní na odvolání. "Vzhledem k tomu, že jsme splnili všechny podmínky, tak doufáme, že už tam žádný problém nebude," dodal Jiránek.
    Opravy divadla původně měly začít už před dvěma lety. Krajští úředníci ovšem nejprve městu vrátili k přepracování žádost o evropskou dotaci, a tak byly posunuty na loňský rok. Město ale muselo kvůli policejnímu vyšetřování zrušit první tendr na rekonstrukci, výběrové řízení vyhlásit znovu, a tak se opravy zdržely až do letoška. Nový tendr se ale opět zpozdil. "Většina prací bude uvnitř, takže je celkem lhostejné, jestli se začne v listopadu nebo prosinci," konstatoval dnes Jiránek.
    Zpoždění nadělalo problémy divadelnímu souboru, který hraje už třetí sezonu v řadě v azylu. Rekonstrukce městského divadla v režii architekta Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude vybavena moderními technologiemi, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště.
0 komentářů
přidat komentář

Související články