Kapli v bíloveckých Nových Dvorech čeká dvouletá rekonstrukce

Vložil
ČTK
09.03.2017 20:20
Bílovec

http://www.lukavec.info/

Bílovec - Kapli svatého Martina v  Nových Dvorech v Bílovci na Novojičínsku čeká rekonstrukce za zhruba 730.000 korun. Bude se dělat ve dvou etapách, během té první, která začne už na jaře, bude opravena střecha i s krovem a vyztuženo zdivo. ČTK to dnes sdělila mluvčí bílovecké radnice Šárka Seidlerová.

Od května do listopadu se v kapli pravidelně jednou měsíčně konají nedělní mše. "Kaple v Nových Dvorech už nutně potřebovala opravu, v současné době je ve velmi špatném technickém stavu," uvedl bílovecký starosta Pavel Mrva (ČSSD).

Kaple bude během rekonstrukce staticky zabezpečena a řemeslníci odstraní z interiéru nevhodné cementové omítky. "Přibudou nová okna, dlažba a další. Druhá etapa rekonstrukce se uskuteční v roce 2018," uvedla Seidlerová.

Marie Seligová, která se šest let stará o úklid a výzdobu kaple, uvedla, že v posledních letech už věřící nemohou například používat zvonici, která je v chatrném stavu. "Chybí nám to, kdysi jsme pravidelně zvoněním svolávali na mši nebo zazvonili, když někdo zemřel. Těšíme se, až bude kaple opravena. Žije nás tady jen něco málo přes dvacet lidí, ale když je mše nebo pouť na svatého Martina, kterému je naše kaplička zasvěcena, bývá zde úplně plno, přicházejí i občané z okolních obcí - Lukavce, Bravinného," uvedla Seligová.

Největší část nákladů na rekonstrukci zaplatí město Bílovec. Přispějí mu Česko-německý fond budoucnosti a partnerské město Bad Neustadt.

0 komentářů
přidat komentář

Související články