Hradecký hotel Černigov není podle ministerstva památkou

Vložil
ČTK
17.04.2015 09:40
Hradec KrálovéHradec Králové - Královéhradecký hotel Černigov, který chce firma CPI zbořit a na jeho místě postavit nový objekt za miliardu korun, není kulturní památkou. Ministerstvo kultury nezahájí správní řízení o jeho zařazení na seznam památek. Ve svém dnešním vydání o tom informuje Hradecký deník.

    "Nesporná kvalita hmotové kompozice hotelu Černigov je degradována nedostatky dispozičního propracování a nekvalitními detaily," stojí v prohlášení ministerstva. Záměr zbourat hotel ve městě vyvolal diskusi, vznikla také petice za jeho zachování. "Ještě se nevzdáváme," komentoval usnesení ministerstva architekt Jiří Zídka, jehož otec je autorem stavby.
    Panelový hotel Černigov ze 70. let 20. století je nejvyšší budovu ve městě, stojí na Riegrově náměstí v sousedství hlavního nádraží Českých drah. CPI jej hodlá nahradit komplexem v čele se čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion, který doplní kongresové centrum, kanceláře a v uliční úrovni obchodní prostory. Součástí projektu je obchodní vnitroblok s restauracemi a kavárnou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články