Hradecký magistrát rozhodne o zbourání hotelu Černigov

Vložil
ČTK
11.11.2014 20:55
Praha/Hradec Králové - Developerská skupina CPI Radovana Vítka požádala podle České televize o povolení zbourat hotel Černigov na Riegrově náměstí v Hradci Králové. Panelový hotel ze 70. let 20. století je nejvyšší budovu ve městě, investor ho chce do několika let nahradit hotelem s menší ubytovací kapacitou a kongresovým centrem. V plánech má také kanceláře a menší obchodní plochy v přízemí, uvedla dnes Česká televize.
    V Hradci Králové kvůli záměru očekávají bouřlivou debatu - Černigov tvoří výraznou dominantu města z mnoha stran. Navíc stojí v těsném sousedství památky - hradeckého hlavního vlakového nádraží.
    O demolici novodobé dominanty Hradce Králové žádá vlastník hotelu Černigov, firma Balvinder ze skupiny CPI Radovana Vítka. Podle mluvčí hradeckého magistrátu Magdalény Vlčkové nyní město povede řízení o povolení odstranění stavby. Investor už vybírá ze šesti studií. Budova není památkou a stojí mimo chráněnou zónu. Povolení demolice podle úřadu nic nebrání.
    Z plánů na bourání hotelu Černigov je smutný hlavní architekt Hradce Králové Petr Brůna. "Třeba pro moji generaci je to součást našich životů, je to součást identity města Hradce Králové, je na místě se bavit o tom, jestli ten hotel nahradí vyšší kvalita," řekl ČT.
    Podobný osud, který možná čeká Černigov, potkal letos hotel Praha v hlavním městě. Také ten byl postaven na konci 70. let minulého století. Až do listopadu 1989 sloužil potřebám komunistické strany a československé vlády. Mnozí ho proto vnímali jako symbol předlistopadové éry. Názory laické i odborné veřejnosti na bourání hotelu se lišily. Majitel stavby skupina PPF poukazovala na to, že stavba je předimenzovaná a neekonomická.
    Areál hotelu Praha získala skupina PPF vloni. Bourání umožnil stavební úřad Prahy 6. Demolice začala v lednu. Hotel zmizel během několika měsíců. V místech byl do sedmdesátých let park.
12 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
bourání ....
Radek Gregor
12.11.14 11:52
pro Radka
abc
13.11.14 05:21
vše pryč
raval
14.11.14 09:50
ad Zásadní archi-hodnoty
ferdos
14.11.14 12:30
...."svědků minulosti"...
Zdeněk Skála
14.11.14 02:44
zobrazit všechny komentáře

Související články