Goethova vyhlídka v K. Varech se po opravě otevřela veřejnosti

Vložil
ČTK
06.05.2019 09:40
Karlovy Vary

Karlovy Vary - V Karlových Varech se dnes po kompletní rekonstrukci otevřela veřejnosti Goethova vyhlídka. Kulturní památka postavená v 80. letech 19. století posledních 15 let chátrala. Oprava stála zhruba 40 milionů korun, dokončena byla už na podzim, řekl ČTK karlovarský radní Pavel Bouška (Karlovaráci).
"Když jsem byl naposledy na Goethově vyhlídce, byla to v podstatě život ohrožující ruina s padajícím zdivem. Takže je to fundamentální oprava celé té stavby včetně úpravy okolí," řekl Bouška.
Opravenou vyhlídku provozují Lázeňské lesy Karlovy Vary. Otevřená bude prozatím o víkendech od 12:00 do 17:00, doplnila radní Hana Zemanová (Karlovaráci). V objektu bude k dispozici sociální zařízení, lidé si tam budou moci koupit základní občerstvení, jako jsou nealko nápoje či zákusky. Vstupné se vybírat nebude. V blízkosti vyhlídky začíná Stezka strašidel. Zhruba tříkilometrový okruh směrem na Tři kříže a zpět je lemován modely různých lesních bytostí usazených na zemi i na stromech.
Využití vyhlídky zatím omezuje fakt, že na rekonstrukci město použilo evropskou dotaci. Pět let tak není možný komerční provoz. Do budoucna by pak v okolí mohly vzniknout další atrakce.
Vyhlídka původně nesla jméno princezny Stefanie, manželky rakouského korunního prince Rudolfa Habsburského, které se pohled na střed lázeňského města velmi zalíbil. Rozhledna pak měnila jména a teprve od roku 1957 nese jméno německého básníka, který ve městě často pobýval.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články