Karlovy Vary opraví kromě Goethovy vyhlídky i cestu k ní

Vložil
ČTK
18.06.2018 09:50
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovy Vary zároveň s rekonstrukcí Goethovy vyhlídky upraví i přístupovou komunikaci. Silnice, stejně jako samotná rozhledna, neprošla větší rekonstrukcí desítky let. Jestli bude silnice volně průjezdná pro auta, se ale podle náměstka primátora Čestmíra Bruštíka (nez.) teprve rozhodne, řekl ČTK.


"V současné době se připravuje příjezdová cesta, kde se budou určité části cesty upravovat, frézovat a zhutňovat. A budou se tam dělat nová svodidla alpského typu, to znamená kovové sloupky a dřevěné příčníky, které budou zabraňovat tomu, aby lidé spadli ze stráně,"
popsal Bruštík.

Na úzké silnici by při rekonstrukci měla vzniknout i vyhýbací místa. Silnici pak dostane do péče Správa lázeňských lesů Karlovy Vary. Teprve ta rozhodne, jestli silnice zůstane pouze pro pěší nebo zda budou moct automobily dojet až k vyhlídce.

Pseudogotická rozhledna, která je už léta uzavřená, prochází rekonstrukcí za 40,4 milionu korun s DPH. Prostavěna je už asi polovina nákladů. Upravené jsou interiéry a je napojená kanalizace. Následně chce město upravit a zatraktivnit i okolí rozhledny, jejíž rekonstrukce skončí na podzim.
0 komentářů
přidat komentář

Související články