ECM má stavební povolení na další budovu na Pankráci

Vložil
ČTK
20.04.2009 18:30
Praha

Praha - Společnost ECM získala stavební povolení na další budovu, která by měla vyrůst na pražské Pankrácké pláni. ČTK o tom informovala mediální zástupkyně firmy Markéta Finnová. Objekt nazvaný City Court by měl být vysoký 36 metrů a budou v něm především kanceláře. ECM už dříve získalo územní rozhodnutí na 104 metrů vysokou budovu ve tvaru písmene V s luxusními byty i na pětasedmdesátimetrový oválný hotel.

    Administrativní budova s obdélníkovým půdorysem bude mít tři podzemní a osm nadzemních podlaží. Nabídne 13.341 metrů čtverečních kancelářských ploch, 555 metrů čtverečních skladů a dalších 1000 metrů čtverečních, které mohou být využity buď jako maloobchody nebo kanceláře. V podzemních patrech se budou podle Finnové nacházet technologické místnosti, sklady a garáže, v přízemí bude rovněž umístěn konferenční sál. Ve druhém patře budovy plánuje ECM restauraci, nad kterou vznikne atrium.
    Architektem celého projektu City, tedy i této budovy, je americký architekt Richard Meier, podle kterého by mělo na Pankráci vzniknout nové centrum. Proti tomuto projektu dlouhodobě bojují některá sdružení, podle nich je možné, že Pražská památková rezervace bude kvůli věžákům na Pankráci zařazena na seznam památek v ohrožení.
    Kvůli chystané výstavbě výškových budov na Pankráci vyjádřilo v roce 2007 "vážné znepokojení" UNESCO. Pankrácká pláň je v ochranném pásmu památkové rezervace. Vyškrtnutí Prahy ze seznamu dědictví lidstva ale zřejmě aktuálně nehrozí.
    To, kde v Praze výškové budovy vyrostou, by měl v budoucnu ovlivnit plán ochrany památkové rezervace, jehož součástí bude i metodika pro výstavbu výškových budov v Praze. Plán připravuje magistrát. Pro posouzení stavby bude rozhodující pohled ze zhruba 36 míst Prahy, ohled se bude brát také na celý reliéf metropole.
0 komentářů
přidat komentář

Související články