Děčín chce mít do podzimu městského architekta

Vložil
ČTK
18.07.2016 15:15
Děčín


Děčín - Děčín hledá městského architekta, který by hájil zájmy magistrátu při jednání s investory nebo by připravoval územní plánování. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Markéta Lakomá. Pozici chce Děčín obsadit do podzimu. Stejnou funkci už zřídila třeba radnice v Ústí nad Labem, na částečný úvazek pracuje architekt na mosteckém magistrátu.

V náplni práce bude mít architekt v Děčíně i komunikaci s veřejností, konzultační a poradenskou činnost v oblasti architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče. "Obsadit toto místo opravdu kvalitním odborníkem není jednoduché. Již dlouhou dobu vedeme různá jednání, absolvovali jsme také několik přednášek pořádaných Českou komorou architektů. Nyní máme jasno, jak takového člověka vybereme a co od něj vlastně budeme požadovat," řekl náměstek primátorky Valdemar Grešík.

Děčín si od architekta slibuje, že po mnoha letech získá odborníka, který zajistí koncepční přístup při revitalizacích částí města i při nových výstavbách. Podílet se bude například na urbanisticko-architektonickém rozvoji města, tvorbě veřejného prostoru, péči o historické dědictví, přípravě architektonických soutěží a podobně. "Přípravy na výběrové řízení jsou nyní v plném proudu. Je velmi důležité, abychom vybrali opravdu dobře. Pomáhat nám s tím bude komise složená z kapacit mezi architekty i zástupci města," uvedl Grešík.

Hlavního architekta má i Ústí nad Labem. Na částečný úvazek pracuje architekt pro Most. S architekty se radí také Chomutov. Naposledy to bylo při rozmýšlení o tom, co bude s budovou bývalých městských lázní uprostřed města. "Samostatnou pozici městského architekta nemáme, ale snažíme personálně posílit odbor, který má na starosti strategické plánování a rozvoj města. Rádi bychom, aby projekty na sebe koncepčně navazovaly a měly jistou i historickou kontinuitu," řekl ČTK mluvčí chomutovské radnice Jan Rödling.
0 komentářů
přidat komentář

Související články