Černá perla - Ostravský klenot bruselského stylu opět ožívá

Zdroj
Václav Menšík
Vložil
Tisková zpráva
11.03.2022 16:00
Ostrava

Poruba

David Kotek [DAD]
PROJEKTSTUDIO

Po patnácti letech, kdy byla desetipatrová dominanta Poruby bez využití a postupně chátrala, se našel osvícený investor, který pochopil její společenský a architektonický odkaz.
Společnost MIRTESS a.s. chce budovu pro Ostravu zachránit a důstojně opravit také navazující veřejný prostor. Předseda správní rady investující společnosti Marek Bědroň se pro tento ambiciózní úkol spojil s oceňovaným ostravským architektem Davidem Kotkem.
Ostravané již několik dní se zájmem sledují výškové práce na fasádě věže.
„Díky chytré urbanistické spolupráci s investorem i majiteli okolních budov vznikne komplex, který významným způsobem zvýší kvalitu života a atraktivitu této části Ostravy,“ konstatuje architekt David Kotek.
V současné době prochází rekonstrukcí věž, která bude určena pro komerční účely, následovat budou objekty k ní přiléhající. Již v nyní areál i okolí Černé perly znovu žije a poskytuje zázemí startupům i zavedeným firmám.
Věž bude obnovena s citem pro její architektonickou historii, důrazem na detail a ekologický provoz. Proto budou využity principy takzvané recirkulační architektury.
Investor momentálně vede jednání se strategickým nájemcem, který by zajistil atraktivní a všem obyvatelům města přínosné využití modernizované budovy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články