Budoucí architekti navrhnou využití proluk v Lanškrouně

Zdroj
Ateliér Mádr
Vložil
ČTK
02.10.2019 17:55
Lanškroun

Lanškroun - Budoucí architekti se pokusí navrhnout pro Lanškroun řešení některých problematických míst. Radnice navázala spolupráci s Fakultou architektury Českého vysokého učení technického v Praze, o téma Město Lanškroun - proluky a zásahy v centru města projevilo zájem více než 80 studentů. Z nich bylo vybráno 30, kteří se budou ve své hlavní studijní náplni zimního semestru věnovat Lanškrounu.

madr_zs1920_lanskroun


"Výsledky prací mohou být velkým přínosem i pro Lanškroun. Mohou inspirovat, přinášet nový náhled na problematická místa, odhalovat skrytý potenciál,"
uvedla dnes v tiskové zprávě Tereza Juřinová z radnice. Studenti by měli ve svých pracích preferovat bytovou výstavbu.

Práce mladých architektů často vyvolávají zajímavé diskusi o městech a veřejných prostorách mezi občany, představiteli samosprávy, vlastníky i případnými investory. Díky své nezávislosti se studenti nevyhýbají v hledání řešení jakýchkoli míst a často přinášejí odvážná řešení.

Studenti již Lanškroun navštívili, nyní se budou věnovat analýzám prostorových souvislostí. Setkali se starostou Radimem Vetchým a architektem Oldřichem Bittnerem, seznámili se s historií města a jeho současným rozvojem. V zimním semestru se uskuteční dvě kritiky rozpracovaných projektů na akademické půdě v Praze, výsledky prací budou představeny výstavou a besedou s veřejností nad prezentacemi projektů v Lanškrounu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články