Brněnská AZ Tower roste pomalu k nebi. Je pronajatá z poloviny.

Vložil
ČTK
03.11.2011 20:45
Brno

Brno - Brněnský AZ Tower, který má se svými 111 metry vyrůst v největší stavbu České repu- bliky, je už téměř z poloviny pronajatý. Roste i do výšky tempem jednoho patra za dva týdny. Výstavba stála zatím 200 milionů korun, uvedl Jiří Maršálek ze společnosti AZ Tower.
    "Celkově je pronajatých 45 procent prostor. Dalších deset procent je v rezervaci," řekl ČTK Maršálek. Mrakodrap láká zahraniční IT společnosti, společnosti zabývající se řídicími systémy nebo marketingové agentury. Největší požadavek zhruba na 3000 metrů čtverečních kancelářských prostor, o kterém společnost momentálně vyjednává, zahrnuje šest pater.
    "Vzhledem k tomu, že zájem o malé kanceláře a apartmány v nejvyšších patrech je obrovský, rozhodli jsme se projekčně upravit nejvyšší patro kanceláří a rozdělit ho na menší prostory," uvedl ke stavbě Petr Teplý z AZ TOWER.
    Na stavbě se aktuálně betonují sloupy a nosné stěny čtvrtého nadzemního podlaží věže a připravuje se výztuž třetího nadzemního podlaží autosalonu a autoservisu.
    Do konce roku bude hotovo osm nadzemních podlaží. "V tuto chvíli máme už hotovo kromě prvních čtyř nadzemních podlaží také dvě podzemní, kde bude vybudováno až 265 parkovacích míst," uvedl Teplý. Brno se bude nejvyšší budovou podle Teplého pyšnit už od jara 2013. Svojí maximální výšky budova dosáhne v říjnu příštího roku. Brněnský projekt chce v Praze překonat společnost PPF. Na pražském Chodově hodlá postavit dva nejvyšší české mrakodrapy. Vyšší z nich by měl mít 138 metrů.

0 komentářů
přidat komentář

Související články