Největší z apartmánů v budoucí nejvyšší budově Česka je prodaný

Zdroj
Tomáš Bartoš
Vložil
ČTK
25.04.2012 21:25
Brno - Prostory v budoucí nejvyšší budově Česka, brněnském mrakodrapu AZ-Tower, jsou téměř z poloviny definitivně rozprodané, zbytek je zamluvený. Ze sedmnácti obytných apartmánů je jich volných už jen pět. Za cenu 16 milionů bez DPH je prodaný i největší z nich, mezonetový byt o rozloze 330 metrů čtverečních, který se nachází ve 28. a 29. patře. ČTK to dnes řekl manažer projektu Petr Teplý.

    "Dokonce se nám ozvali i zájemci, kteří byli ochotni původního kupce mezonetového apartmánu přeplatit, a to až o 30 procent," řekl dnes novinářům Teplý. Podle něj byl největší zájem o obytné apartmány. Jejich cena začíná na 64.000 korun za metr čtvereční. V budově budou ve 23. až 29. patře a všechny budou kompletně vybaveny pro okamžité bydlení.
    Na 48 procent prodaných prostor jsou již podepsané smlouvy. Prodej všech zbylých prostor je podle Teplého v jednání. "Pokud se všechna jednání podaří dotáhnout do konce, tak je celý objekt rozprodaný," uvedl Teplý.
    V současnosti se pracuje na sedmnáctém patře. "Rychlost výstavby jednoho patra je devět až dvanáct dní," upřesnil Teplý. Podle něj bude skelet dokončený letos v září a celá budova bude hotová v dubnu příštího roku. Následná kolaudace potrvá čtyři až pět měsíců.
    AZ Tower má měřit 111 metrů, tím se stane nejvyšší budovou v ČR. Bude mít 30 podlaží. V prvním až třetím patře vznikne vznikne obchodní pasáž včetně restaurace, fitness centra o rozloze 1350 metrů čtverečních a autosalonu s autoservisem. V ostatních podlažích budou kanceláře. V nejvyšším třicátém bude technické zázemí. Ve dvou podzemních patrech zaparkuje 275 aut. Celá stavba má stát 800 milionů korun.
    Mrakodrap vyrůstá v lokalitě mezi ulicemi Pražákova a Heršpická. Lokalita má výbornou dopravní dostupnost, včetně napojení na dálnici D1 a podle Teplého je vyhodnocena jako ideální pro stavbu výškových budov. Ve fázi projektu jsou podle něj hned dvě stavby sousedící s budovou AZ-Tower. Jedna z nich má být dokonce o šest metrů vyšší.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
problémy?
Bobol
25.04.12 10:47
...Bože!...
šakal
26.04.12 12:41
zobrazit všechny komentáře

Související články