Brno má novou nejvyšší stavbu, AZ Tower roste do nebe

Vložil
ČTK
15.08.2012 12:45
Brno

Brno - Brno má novou nejvyšší budovu. Stal se jí zatím nedokončený mrakodrap AZ Tower, jehož výška dosáhla už 86,1 metru. Budoucí mrakodrap tak předstihl v blízkosti stojící Spielberk Tower B, který měří 85 metrů. ČTK to řekl Petr Teplý ze společnosti Properity, která je jedním z  investorů projektu.
     Stavebníci nyní betonují 28. nadzemní podlaží mrakodrapu. Celkem jich bude 30. AZ Tower má nakonec měřit 111 metrů a díky tomu se stane nejvyšší budovou v zemi. Hrubá stavba podle Teplého bude stát už v  září. Nájemcům se budova otevře příští rok v dubnu.
     "Zatím máme pronajatou více než polovinu prostor," uvedl Teplý. Ze 17 obytných apartmánů jsou volné už jen čtyři. Za cenu 16 milionů bez DPH je prodaný i největší z  nich, mezonetový byt o rozloze 330 metrů čtverečních, který bude ve 28. a 29. patře.
     V prvním až třetím patře vznikne obchodní pasáž včetně restaurace, fitness centra o rozloze 1350 metrů čtverečních a autosalonu s  autoservisem. V ostatních podlažích budou kanceláře. V nejvyšším třicátém bude technické zázemí. Ve dvou podzemních patrech zaparkuje 275 aut. Celá stavba má stát 800 milionů korun.
     Rychlost výstavby jednoho patra je devět až 12 dní. Výstavbu letos v zimě na několik dní pozastavily mrazy. Harmonogram výstavby to ale nezpozdilo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články